OOT-OOT STUUDIO ON EESTI MÖÖBLITOOTJA, KES PEAB LUGU KVALITEEDIST JA KESTVUSEST

Disainerite Marko Ala ja Joonas Torimi loodud mööblifirma keskendub elutoamööblile. “Meie tootvalikust leiab nii diivanid, tugitoolid, tumbad, järid ja nüüd ka voodid.”

Skandinaavialik stiilitunnetus, puhtad ja kerged vormid on kindlasti märksõnad, mis iseloomustavad Oot-Oot Stuudio mööblit. “Meie disainiprotsess on väga pikk. Näiteks Voog tugitoolist sai valmistatud pea poolsada prototüüpi, kuni jõudsime vormi- ja disainitäiuseni, mis annab edasi meie visiooni. Proportsioonid on meie jaoks väga tähtsad!” Kogu tootearendus võttis aega poolteist aastat.

“Diivanid ja Tugitoolid olgu ilusad, kuid sama tähtis on ka ergonoomika!” Ergonoomika on teadus. Iga inimene on erinev ja samuti on erinevad ka inimeste istumisharjumused ja ootused mugavusele. Mõnele sobib jäik ja hästi selga toetav diivan, teisele jälle võimalikult pehme sohva. Seepärast on hea võimalikult palju diivaneid läbi istuda ja leida omale parim lahendus. “Oot-Oot Stuudios oleme jälginud, et erinevad mudelid oleksid erinevate omadustega. Valikust leiab nii pehmeid vedrudiivaneid kui ka rõhutatud alaseljatoega tugitoole.”

Hea disain on kvaliteetne ja kestev.
Et mööbel võimalikult hästi vastu peaks, kasutame vaid parimaid materjale. Diivanite raamid valmistame metallist või kvaliteetsest täispuidust ja kasevineerist, mis on võrreldes saepuruplaadiga oluliselt pikaealisem. Saksa metallvedrudele toetuvad HR (High Resilience) poroloonid, mis on küll veidi jäigemad kui tavalised poroloonid, kuid kestavad ka kordades kauem. “Voog tugitooli raam on konstrueeritud metallist ja toodetud vormivalu tehnoloogial. Sama tehnoloogiat kasutatakse näiteks lennuki- ja rongiistmete valmistamisel, kus istmed ei tohi ära vajuda ka 10 aasta jooksul. Kodukastus intensiivsuse juures kestab selline lahendus aastakümneid.”

Kestev toode on keskkonnasõbralikum.
Mida pikem on tooteeluiga, seda rohelisem see on. Kui toode kestab kauem peab tootmisprotsessi kordama harvem. Nii säästame energiat, materjali, kütust transpordil ja aega, mida kulub nii tootmisele kui ka taas uut diivanit otsides. Oot-Oot Stuudio filosoofiaks on jätkusuutlikkus läbi vastupidavuse.

Hea disain väärib uuendamist.
“Enne Oot-Oot Stuudiot, kui tegelesime skandinaavia 50 ja 60ndate mööbli restaureerimisega nägime selgelt, et läbimõeldud ja kaunid disainerite tooted elavad oma elu mitu ringi.” Restaureerimistööd on ajamahukad ja kallid, kuid kui toode on vinge, siis soovitakse seda kasutada ka tulevikus. Uue kanga ja polstritööga näevad sohvad ja tugitoolid taas värsked ja kaunid välja ja teenivad meid aastaid. Saepuruplaadist anonüümset disaini üldiselt ei taastata ja nii rändab see lihtsat jäätmejaama.

Kogu mööblivalik on disainitud ja toodetud Eestis.
Täna töötab Oot-Oot Stuudios kolm disainerit, Marko Ala, Joonas Torim ja Mihkel Mölder. Kogu disainimine, konstrueerimine, prototüüpimine ja tootmine toimub tihedas koostöös meie paljude partneritega üle Eesti. Oleme neile väga tänulikud, et nad on aidanud meil luua parima hinna- ja kvaliteedisuhtega tooteid. Just selviisil saab üha enam kodusid ja kontoreid omale kauni ja kestva mööbli.

eesti disain

Kõrge kvaliteet parima hinnaga.
Meie missioon on pakkuda kvaliteetset disaini mõistliku hinnaga. Selle saavutamiseks rakendame erinevaid lahendusi. Näiteks ei kasuta me edasimüüjaid. Müüme oma tooteid ise oma salongis ja veebis. See aitab vähemalt kolmandiku võrra paremat hinda saavutada. Samuti ei ole meil igas linnas oma salongi. Salongi ülalpidamine on väga kulukas ja tõstab oluliselt toote hinda. Meil on vaid üks stuudio-salong Tallinnas, kus me ka igapäevaselt oma disainitööd teeme. Panustame hoopis oma e-poe arendamisse. Meie jaoks on väga oluline efektiivsus. Rakendame seda peensusteni nii tootearenduses, tootmises kui ka juhtimises. Kõik see aitab meil luua paremat disaini ja pakkuda kõrget kvaliteeti, hoides hinda sealjuures võimalikult mõistlikuna.

DISAINITUD JA TOODETUD EESTIS #EELISTAKOHALIKKU