EESTI DISAIN JA KUNST PIRITA KODUS

Ühes valgusküllases ning avaras Pirita kodus on fookuses Eesti disain ja omaniku kogutud kunstiteosed. Esindatud on ka meie mööbel eesotsas COSMO diivani, tugitoolide ja tumbaga. 

Sisearhitekti Britta Kongo stuudio BK Ruum loodud interjööris on saavutatud harmoonia minimalistliku ja hubase vahel. Uurisime Brittalt, mis on selle kodu lugu ning kuidas luua terviklikku ruumi.

BK_Ruum_Oot-Oot_Blog_1 eesti disan

Töötad sisearhitekti- ja kujundajana omanimelises stuudios BK Ruum. Kuidas kirjeldad enda kui sisearhitekti loomingulist käekirja?

Viljelen üsna kindlat minimalistlikku Skandinaavia stiili, mille märksõnadeks on valgusküllasus, avarus ja looduslikud materjalid. Põhjamaises kliimas on tarvis, et ruumid oleksid võimalikult heledad. Päikest on meil niigi vähe ning kõik olemasolev tuleb ära kasutada. Selleks, et valgus liikuda saaks, proovin alati ruumidesse võimalikult palju avarust tekitada.

BK_Ruum_Oot-Oot_Blog_9 eesti disan  BK_Ruum_Oot-Oot_Blog_4 eesti disan

Kõik, mis ruumis on, peab olema eesmärgistatud. Mida vähem liigset müra seda parem. Samas on väike korrastatud segadus ja iseloomulikud asjad hubasuse loomiseks hädavajalikud – olgu see siis diivani kõrval seisev ajakirjavirn või reisilt toodud meene.

Sekka looduslikke materjale nii põrandatele, seintele kui sisustusdetailidesse ning tulemuseks ongi minu käekirjaga hubane ja tervislik ruum, kus on hea olla ning mis tõstab õnnetunnet.

BK_Ruum_Oot-Oot_Blog_5 eesti disan

Mis on sinu jaoks oluline tervikliku kodu loomisel? Kes elab selles kodus ning kuidas väljendub tema iseloom sisustuses?

Kui me räägime kellegi kodu loomisest, siis lähtun alati inimesest, tema olemusest ning vajadustest. Pean end osati psühholoogiks, kelle ülesanne on inimese peas olevad soovid ja unistused kokku panna ning ühtseks tervikuks põimida. Harmooniline tulemus saab tekkida ainult minu ja kliendi koostöös. Tahan alati, et klient tunneks lõpuks, et see on see, millest ta algusest peale unistaski!

Selles kodus elab noor ja tegus keemia doktorist naisterahvas. Kujunduse lähtekohaks olid erinevad kunstitööd, mis ta oma noore elu jooksul kokku on jõudnud koguda. Läbi kunsti peegeldub ruumi tema iseloom.

BK_Ruum_Oot-Oot_Blog_8 eesti disan  BK_Ruum_Oot-Oot_Blog_6 eesti disan

Kas oma kodu kujundamine on lihtsam või keerulisem kui kellegi teise kodu kallal töötamine? Miks?

Oma kodu on ühest küljest väga lihtne samas ka keeruline kujundada. Hea on see, et katsetades uusi ideid ja lahendusi, tunnen kohe ära, mis on õige, terviklik ja minulik. Raskeks teeb asja see, et inspireerun sisearhitektina väga tihti. Tahan alati uute mõtetega kaasa minna ning neid kohe katsetada. Tunnen, et minu kodu ei saagi mitte kunagi lõplikult valmis saada.

BK_Ruum_Oot-Oot_Blog_3 eesti disan

Elamises on lisaks meie toodetele näha veel teistegi kohalike disainerite loomingut. Kust leidsid sobiva mööbli ja sisustuselemendid kliendi koju?

Eelistan alati esmajärjekorras Eesti disaini. Meil on nii palju ägedaid tegijaid, kes suudavad head, kvaliteetset ning meile omase põhjamaise tunnetusega disaini luua. Oleks ju naeruväärne sellest kõrvale vaadata. Omasid peab toetama!

BK_Ruum_Oot-Oot_Blog_14 eesti disan  BK_Ruum_Oot-Oot_Blog_12 eesti disan

Sama meelt oli ka selles kodus elanik. Tema täieliku lemmiku, Oot-Oot Stuudio diivani, ümber hakkas asi vaikselt tiirlema. Loomuliku valikuna lisandusid kõrvale tugitool Cosmo ja tv-kapp Hosh samuti Oot-Oot Stuudio valikust. Söögi- ja diivanilaua valisime Softrendist, vaibad on Narma omad. Igal asjal selles kodus on oma tähendus või lugu. Hea näide sellest: tibu-temaatikaga oli kliendil kord tore seik ning just seetõttu said magamistuppa valitud ka Maria Rästa taburetid “Tibu”. Praktiliseks lisandiks taburetile sobis hästi jänesekõrvadega kell J.C. samuti Maria Rästa disainitud.

BK_Ruum_Oot-Oot_Blog_10 eesti disan
Õues puhub värske kevadtuul ja särab päike. Palun anna lugejatele 3 soovitust, kuidas saaks kevadvärskuse ka tuppa tuua?

Esiteks on vaja kuidagi kõik need aknad puhtaks saada, et soe kevadvalgus ja -sära tuppa pääseks.

Teiseks soovitan tuua rohkem massiivsemaid taimi tuppa. Suured toataimed, puud ja palmilised lisavad ruumile rohelust, metsikut värskust ja muudavad iga kodu elavaks.

Kolmandaks soovituseks – vahetage ja värskendage oma ruumides olevaid tekstiile. Just praegu koguvad populaarsust värvilised taimemotiivid.

Tekst: Oot-Oot Studio ja Britta Kongo

Fotod: Pirjo Kullerkupp