Kuidas sündis mooduldiivan BOHO?

Vastab disainer Mihkel Mölder

Millest saite loomisel inspiratsiooni? 

Inspiratsioon tuli tegelikult otse meie klientidelt. Oleme disaineritena alati salongis kohal, kuulame klientide soove ja mõtteid, mis neile meeldib ja mis mitte. Viimasel ajal otsisid kliendid just maani ulatuvat diivanit, mis oleks pehme ja mõnus. Sealt see idee alguse saigi.

Kirjelda disaini lähteülesannet.

Klientide soovidele vastu tulles hakkasime arendama uut mooduldiivanit. Meie eesmärk oli teha suure istumissügavusega, äärmiselt pehme ja mugav diivan, kus oleks hea vaadata filme, lugeda raamatuid või niisama pikutada. Sellele lisaks tahtsime, et sohva näeks ka selle kõige juures hea välja – pehme, aga sihvakas maani mooduldiivan. Kestvuse huvides tegime panime istmepatjade sisse vedruploki. Samuti on padjad ümberpööratavad.

Mis oli diivani arendamisel kõige suurem väljakutse?

Alati kui teha saledaid raame, on selle konstruktsiooni väljatöötamine tavalisest keerukam, sest meie eesmärk on teha, lisaks kaunile disainile, ka ajas vastupidav ja kvaliteetne diivan. Peale selle on BOHO ka mooduldiivan ning üheks väljakutseks saigi moodulite omavaheline sobivus. Seetõttu läkski arenduseks tavalisest kauem.

Mis on sinu jaoks BOHO diivani kõige tähtsamad omadused?

Istumissügavus ja pehmus, aga selle juures ka mugavus. Funktsionaalses mõttes kindlasti see, et tegemist on mooduldiivaniga ja võimalusi erinevaid kooslusi luua on väga palju. Lisaks on istumis- ja seljapatjade katted vahetatavad. Selle eest oleme klientidelt head tagasisidet saanud, eriti lastevanematelt  ja lemmiklooma omanikelt.

Kuidas tunda ära head disaini? 

Kvaliteet on kõige alus. Hea disain kätkeb endas mõlemat – nii funktsionaalsust kui ka ilu. Tihti on ilusate diivanite probleemiks see, et nad on ebamugavad. Või vastupidi – sohva on küll mugav aga ei näe hea välja. Hea disaini eelduseks ongi harmoonia heade proportsioonide ja funktsionaalsuse vahel. Head diivan peab olema ilus vaadata, mugav istuda ja kestev!

BOHO on mooduldiivan, kus saavad kokku esteetika ja mugavus. Sellel on puhas ja skandinaavialik disainikeel, läbimõeldud detailid ning pehmed istme- ja seljapadjad. BOHO saab kujundada erinevates mõõtudes spetsiaalselt ruumi järgi ning mooduleid on võimalik alati eemaldada või lisada. Tutvu BOHO kollektsiooniga Oot-Oot Stuudio Tallinna salongis, aadressil Rävala 7 või e-poest – www.oot-oot.com.