KAASAEGNE «60NDAD EI LAHKU KUNAGI» INTERJÖÖR

SILVER.KODU.FOTO.8921

Kaasaegsed 60ndad Pirita mändide vahel

Kui vaadata 60ndate-70ndate stiilis loodud interjööre, tuleb ikka ja jälle pähe küsimus – kuidas on võimalik, et nii geniaalsed kümnendid üldse lõppesid?

Toomas Volkmanni Piritale loodud kolmetoalise korteri interjöör on järjekordne kinnitus, et muudes valdkondades võivad teha comebacki ka teised kümnendid või tulla üldse uus ajastu – interjööris võiks kõik jääda nii, nagu 50 aastat tagasi oli.

SILVER.KODU.FOTO.8875 SILVER.KODU.FOTO.8830

Korteri peremehe vaimustus selle ajastu vastu tekkis pärast seriaali “Mad Men” vaatamist, nii et algusest peale oli ka selge, pigem käib jutt nende kümnendite luksuslikumast ja disainiteadlikumast poolest. Elutoas ja köögis näebki palju disainiklassikat – aga näiteks pehme mööbli valimisel eelistati stiililt sobivat Oot-Oot Stuudio diivanit Cosmo.

IMG_9241  SILVER.KODU.FOTO.8936

Eesti diivan on selles kodus sulandunud päris huvitavasse seltskonda: kohvilaud «Condor» on Rootsi disaineri Fredrik Schiever-Abelni looming (1960), elutoa laelamp Hermian Sneyders de Vogeli disainitud Bolide (1971), Cosmole on kauniks paariliseks Finn Juhli Baker sohva (1951) ning efektne valgusti Taccia aknalaual on Flosi kollektsionist (disain 1958). 

SILVER.KODU.FOTO.8729

Kui elutuba ja kabinet on jõulisemad, värvi- ja mustrikirevamad, siis magamistuba pärineb küll samast ajastust, ent on luksuslikum oma tekstiilivalikult ja monokroomsem värvigammalt.

SILVER.KODU.FOTO.9186SILVER.KODU.FOTO.9097  SILVER.KODU.FOTO.9147SILVER.KODU.FOTO.9029

Palju mööblit – näiteks magamistoa öökapid, kogu kabineti sisustus ja vannitoamööbel – valmis Toomas Volkmanni jooniste järgi eritellimusel, sest nende leidmine oleks läinud ikkagi keeruliseks.

Väga lihtne, ent uskumatult efektne ning ajastu meeleolu täpselt tabav, on puittahvlitega kaetud sein. Lisaks kõigele andis see ka hea võimaluse üsna väikses ruumis suure ühtlase ja efektse pinna loomiseks, mille sisse on peidetud nii vannitoauks kui ka esikukapp.  

SILVER.KODU.FOTO.9195  SILVER.KODU.FOTO.9212SILVER.KODU.FOTO.5846SILVER.KODU.FOTO.8987

Kolmas asi, mis on korteris väga osavalt ära peidetud, on moodne tehnika. Telerit asendab näiteks laest alla laskuv ekraan. Ajastutruudus puudutab ikkagi interjööri visuaalset poolt, mitte mugavust ja tehnoloogilisi lahendusid.

Ent visuaali juures on kõik tõesti detailideni läbi mõeldud, isegi vanad filmiplakatid seintel või dekoratiivsed keraamilised vaasid kabineti riiulis. Suvel jätkub eluruum õues: elutoast pääseb edasi Pirita ranna männilatvadele ja õhtupäikesse vaatavale terrassile.

SILVER.KODU.FOTO.9059SILVER.KODU.FOTO.9054 SILVER.KODU.FOTO.8921

Sisekujundus ja fotod: Toomas Volkmann

Tekst: Silvia Pärmann