SAAREPUIT OOT-OOT MÖÖBLIS

Detailid loovad terviku. Ebatavaliselt ei sära täna esiplaanil diivanid, kapid, lauad ja muud mööblitükid meie kollektsioonist. See postitus on pühendatud väikestele aga tublidele, kes enamasti nii palju tähelepanu ei saa – meie mööbliesemete jalad ning materjal saarepuit. 

Meie kollektsiooni kaunistavad kohalike meistrite poolt saarepuust treitud jalad. Erilisust lisab fakt, et ka puit on Eesti päritolu. Selleks, et saarepuust jalg oma kaunis naturaalsuses särada saaks, viimistleme jalad harilikult vaid õliga. Värv, peits või muu vigur on võimalik sinna hiljem iseseisvalt lisada. Harilik saarepuit on väga väärtuslik oma heade omaduste tõttu.

Saare-jalg-1 saarepuit

Saare-jalg-2 saarepuit

Need head omadused

Saarepuu on kõva ent samaaegselt sitke materjal, mehaanilised omadused nagu tugevus ja visadus teevad temast hea töökaaslase. Iseloomu lisavad puidule kaunid aastarõngad, naturaalselt ilus puidumuster ning õrn punakas varjund. Saarest toodete valik on lai alates mööblist, mööbli ja siseviimistluse detailidest, vineerist, parketist, suuskadest, kurikatest ja muudest sporditarvikutest kuni autoraamide, esimeste lennukite raamide, erinevate masinaosade ja vankriteni välja.

saarepuit

Morgan «puidust» autod

Tundub küll imelik, et keegi tänapäeval autoraame puidust teeb, aga nii see tõepoolest on. Inglise autotootja Morgan on tuntud oma karismaatiliste kõrgkvaliteetsete materjalide ja käsitöötootmise koostööl loodud stiilsete vintage-look autode poolest. Nende seeria «Classic» mudel 4/4 on maailmas kõige kauem toodetud auto. Kollektsioonis on ka mõned uuemad mudelid (Aero 8 on tootmises alates aastast 2000), mille puhul on retro ja kaasaegsus maitsekalt kokku sulatatud.

445

Alates algusaegadest (aastast 1909) kuni praeguseni on nad vorminud autoraame saarepuidust. See ei ole seotud ainult nostalgia ja traditsioonidega, vaid saarepuu lihtsalt on nii heade omadustega, vastupidav ja koostööaldis materjal, et seda on mõistlik kasutada ka tänapäeval.

150723092630-morgan-factory-shell-super-1692012-Morgan-Roadster-white-side

 

Uuri rohkem: Morgan Motor Company

Fotod: 3, 4, 5, 6