«HEA KODU TEGEMINE EI PEAGI OLEMA LIHTNE» LARSEN KINNISVARA

«Hea kodu tegemine ei peagi olema lihtne» teab Larsen Kinnisvara oma kogemusest

Funktsionaalsete, personaalsete ja põhjamaist disaini esteetikat pakkuvate kodude turule toomisega on Larsen Kinnisvarast saanud omamoodi pioneerid Eesti kinnisvaraäris. Eemale standartsete ja ilmetute kodude masstootmisest, lähemale koduotsija vajadustele ja soovidele.

Larseni lähenemine meeldib meile ning meie mööbel meeldib neile. Mõistame mitmeid asju sarnaselt, hindame kvaliteeti, funktsionaalsust ja läbi mõeldud disaini. Larsen ja Oot-Oot Stuudio on mõttekaaslased. Lugege intervjuud ettevõtte juhi ja kaasasutaja Priit Varega, et saada teada Larsen Kinnisvarast ja nende tegemistest.

Photo: Tonu Tunnel tonutunnel.com

Mille poolest erineb Larsen Kinnisvara teistest turul tegutsevatest kinnivaraettevõtetest? Kuidas tuli mõte luua just selline ettevõte?

Idee luua ettevõte, mis loob selge iseloomu ja läbimõeldud disainikeelega kortereid, tekkis nii nagu head ideed ikka – isiklikust vajadusest. Just meie praegused tiimi liikmed olid ise eluaseme otsingutel ja ühiselt jõuti tõdemuseni, et palju turul olevate müügipakkumiste seast täpselt seda õiget võtta ei ole. Kvaliteeti ja disaini hindavale koduotsijale lihtsalt ei leidunud midagi. Larsen oli üks esimesi arendajaid, kelle arhitektuurne ja sisearhitektuurne rõhuasetus oli algusest peale põhjamaine ja puhas, peegeldades meie endi esteetilisi eelistusi.

Kuidas alustasite oma tegemisi ja kuhu olete tänaseks jõudnud?

Esimesed sammud olid ettevaatlikud. Lihtsustatult võib öelda, et tegime korteritele “totaalseid muutumisi”. Otsisime turult potensiaaliga kortereid, mis vajasid põhjalikku remonti, värsket planeeringut ja kaasaegset siseviimistlust. Panime suurt rõhku korterite algupärase iseloomu taastamisele – restaureerisime eestiaegseid malmradiaatoreid ja linoleumi all peidus olnud kalasabaparkette. Praeguseks oleme üksikute korterite pealt edasi liikunud kortermajadesse. Hetkel on töös üle 100 korteri kolmes erinevas arendusprojektis. Mastaapide kasvades on põhimõtted jäänud endiseks: me loome kodusid, kus meile meeldiks elada.

TonuTunnel_Larsen_Kopli38_TTP27603

Kuidas on teie jaoks omavahel seotud kinnisvaraäri ja sisearhitektuur?

Vältimaks standartsete tüüplahenduste masstootmist on Larsenis sisearhitekt reeglina kaasatud projektimeeskonda samaaegselt projekteerijatega ehk juba kõige alguses. Elanikusõbraliku planeeringu ning tõeliselt elatava kodu loomiseks on see hädavajalik. Ilma kõrgel tasemel ja detailideni läbimõeldud sisearhitektuurita ei ole Larseni arvates kinnisvaraäri võimalik teha, vähemalt mitte jätkusuutlikult. Kodu peab olema lahendatud selliselt, et julgeks ja tahaks seal isegi elada.

TonuTunnel_Larsen_Kopli38_TTP27423

Loote anonüümsete korterite asemel personaalseid ja iseloomuga kodusid. Mis vahenditega te seda teete?

Kuigi arendaja elu on seda lihtsam, mida vähem valikuid kliendile pakutakse, on iga koduostja soovid alati erilised ja individuaalsed. Larsen on läinud teadlikult seda teed, et klient saaks korteri valmimisse panustada võimalikult palju oma visiooni. Mida varem koduostja meieni jõuab, seda rohkem saame tema soove arvestada;  ideaalis saab klient sõna sekka öelda nii planeeringus, valgus- ja elektriplaanis, siseviimistlusest rääkimata. Näitena toon välja hetkel arenduses oleva Erika 15 projekti, kus pakume kliendile 13 erinevat valikut põrandamaterjaliks ning vajadusel rohkemgi. Taolise paindlikkuse poolest oleme ilmselt täna turul ainulaadsed. See pole meile üldse lihtne, aga hea kodu tegemine ei peagi seda olema.

TonuTunnel_Larsen_Kopli38_TTP27533

Mitmes Larsen Kinnisvara loodud kodus on nähtud Oot-Oot Stuudio mööblit. Kuidas sattusite meie tooteid valima?

Head asjad sünnivad kui kohtuvad sarnaste väärtustega inimesed, ikka selleks et üksteist täiendada. Oot-Oot Stuudioga on meil palju ühist; paneme mõlemad suurt rõhku kvaliteedile, peame ülitähtsaks läbimõeldud disaini ja funktsionaalsust, armastame restaureerimist jpm. Puhta vormi ja põhjamaise disainikeelega Cosmo diivan sobitub Larseni korteritesse suurepäraselt toetades hästi meie esteetikat ja tõekspidamisi disaini vallas.

TonuTunnel_Larsen_Kopli38_TTP27483 TonuTunnel_Larsen_Kopli38_TTP27783

Kuidas on kliendid teid kinnisvaraturul vastu võtnud? Kas värsked koduomanikud on teie pakutud kodudega rahule jäänud?

Vastuvõtt on olnud äärmiselt soe ja entusiastlik. Südant soojendav on kuulda, et mitmed inimesed jälgivad pidevalt meie tegemisi. Larsen pakub oma klientidele alati tuge ja toetust. Kliendisuhe ei lõppe notaris ostu-müügilepingu allakirjutamisega, vaid sealt see alles algab.

Mille kallal töötab Larsen Kinnisvara praegu ning mida toob tulevik?

Suure hooga käib ehitus ja müük Larseni poolt kapitaalselt renoveeritavas ajaloolises kõrgete lagedega kivimajas aadressil Erika 15, mis asub ilmselt ühes täna kõige kiiremini arenevas piirkonnas, Kalamaja külje all. Toimub Eestis haruldase tumedast betoonblokist fassaadiga kortermaja projekteerimine aadressil Vana-Kalamaja 10, uue Kunstiakadeemia hoone kõrval, Kalamaja ja Kesklinna piiril. Aadressile Uus-Kalamaja 2 kerkib peagi suure suletud hooviga peresõbralik majade paar. Tulevikku vaatavalt saan öelda, et jätkame aktiivselt julge disainikeelega kodude arendamist nii Põhja-Tallinnas, Kalamajas ja peatselt ka mitmes teises Tallinna piirkonnas.

Fotod: Tõnu Tunnel 

Larsen Kinnisvara koduleht