UUS NÄGU OOT-OOT STUUDIOS – MIHKEL MÖLDER

Plaanid on suured, mõtteid on palju, abikäsi on juurde vaja. Just niimoodi ongi juhtunud, et tootearenduses on oma koha leidnud lisapaar käsi ja üks helge pea – disainer Mihkel Mölder.

Eespool kirjeldatu kuulub ühele andekale Saaremaalt pärit noorele disainerile Mihkel Mölder, kes alates sellest sügisest Oot-Oot Stuudio ridades tegutseb. Millega Mihkel tegeleb, millest mõtleb ja mida arvab disainist, et teada saada, esitasime talle mõned küsimused. Lugege intervjuud ja saage tuttavaks Oot-Oot Stuudio uue liikmega.

Mihkel_Cosmo_1400_wide mihkel mölder

Kuidas sattusid Oot-Oot Stuudio tiimi? 

Lõpetasin eelmisel aastal Tartu Kõrgema Kunstikooli mööblidisaini ja restaureerimise eriala. Teades juba ette, et koolipink varsti käest tuleb anda ning päriselt disainimaailmas tegutsema hakata, saatsin aasta tagasi Oot-Oot Stuudiosse praktika avalduse. Kuna minu nägemus disainist ühtis nende vaadete ja ideedega, olid nad nõus. Tundus, et silma jäid ka minu 3D joonised. Koostöö sujumisel pärast praktikat kutsusid nad mind tööle. Siin ma nüüd olen.

Millega saad Oot-Oot Stuudiole kasulik olla?

Pakun neile värskeid mõtteid, arvamusi ja ideid. Kindlasti olen kasulik neile oma tehniliste teadmiste poolest ning võttes üle mõningad nende endi töökohustused, pakun neile aega, mille abil liikuda Oot-Oot Stuudioga järgmisele tasemele.

Milline on Sinu esimene kokkupuude Oot-Oot Stuudioga?

Kooli lõputööks plaanisin diivanit valmistada. Märkasin, et juba mõnda aega pole keegi disaininud diivanit, mis oleks kerge, õhuline ja põneva vormikeelega. Minu mõtetega paralleelselt tõi Oot-Oot Stuudio turule Cosmo diivani. See ühtis ideaalselt minu nägemusega tasemel mööblidisainist. Sellest hetkest alates hoidsin nende tegemistel silma peal.

Miks oled just Sina Oot-Oot Stuudiosse õige inimene?

Ma olen noor, andekas ja valmis tööd rabama. Samuti langevad minu väärtushinnangud ning arusaamad heast disainist kokku Oot-Oot Stuudio omadega.

Millega tegeled väljaspool tööaega? 

Olen aastaid korvpalli mänginud ja tegelenud muude spordialadega. Vennalt sain ka väikse muusikapisiku. Kuna mulle meeldib laulda, õpetasin endale ise selgeks klaveri ja kitarri mängu. Üldiselt proovin põhihobi ehk töö kõrvalt harrastada võimalikult palju erinevaid tegevusi. Kui see võimalik oleks, tahaksin kõike proovida.

Kuidas suhtud Eesti disaini ja selle tulevikku?

Eesti disain on põnev, kuid alles lapsekingades. Arvan, et Eesti disaini kuldaeg on alles ees, aga mitte enam kaugel. Mida rohkem eestlane ise tunnustab kohalikku disaini, seda enam jääme silma ka välismaal.

Kuidas iseloomustaksid ennast kui disainerit? 

Olen uudishimulik ning julge. Ma ei karda katsetada ega eksida. Proovin igast kogemusest õppida ja seeläbi disainerina areneda. Kindel eesmärk on luua kvaliteeti, sest see on omadus, mis iseloomustab head disaini. Seda nii materjalide kui ka funktsiooni näol. Toode peab kestma ning pakkuma parimat võimalikku lahendust probleemile. Tähtis on ka esteetiline nauding.

Kuidas iseloomustaksid ennast kui disaini tarbijat?

Hindan disaini kui tervikut. Mulle meeldib kui tootel on lugu, tootes on tasakaalus funktsionaalsus ja esteetika. Praegu pühendun enda ideede elluviimisele.

Missuguste disainerite või brändide tegemistel silma peal hoiad? 

Ma üritan hoida silma peal kogu süsteemil. Kui midagi uut põnevat sünnib, pean olema teadlik. Disaineritest jälgin põnevamaid nt Benjamin Hubert, Philippe Starck jpt. Uurin tihti ka vanemat disaini. Nende kvaliteedist on palju õppida.

IMG_2862 copy1400 mihkel mölder

Vastuste põhjal teeme julgelt ettenägeliku järelduse, et ka Mihklil ja Oot-Oot Stuudiol tuleb silma peal hoida. Äsja kollektsiooni lisandunud diivan Frend on alles soojendus. Tootearendus töötab täisvõimsusel ja Oot-Oot Stuudiol on selleks sügiseks veel mõned üllatused varuks.

Intervjueeris: Oot-Oot Stuudio

Vastas: Mihkel Mölder