OKTOOBRIS ORBIIDIL PLEED

Kui õues puhub tuul korraga neljast suunast ning ninaots juba värvi muutma hakkab, siis on hirmus oluline, et toas ootaks miski soe ja pehme. Mõnusaks kaaslaseks telekast jooksva filmi kõrvale või hoopis ekstreem-seks sallilahenduseks keset talvist pakast on parim valik üks korralik pleed.

Sõna “korralik” siinkohal tähendab kvaliteetset materjali ja head väljanägemist. Postitust tehes jõudsime ka tõdemuseni, et ilmselt on just graafiline külg see, mis üht pleedi teisest eristab ja ahvatlevamaks muudab. Leidsime mitu mõnusat tekikest nii Eestist kui välismaalt, mis meie tähelepanu köitsid ning “hea pleedi” kriteeriumitele vastasid.

30195254-origpic-c4a1b9 pleedpleed dotti pleed

Dotti | www.dotti.ee

Dotti on Tartust pärit bränd, kelle pärusmaaks on suured geomeetrilised mustrid ning värviküllased sisustus-tekstiilid. Just seetõttu jäid silma ka nende pleedid, millel on üles rivistatud suured ja julged “dot-id”. Valikus on rahulikumate (meile meeldivad hallid!) ja erksamate toonidega (roheline, sinine, kollane jne) värvikombinatsioone. Dotti pleedid on müügil Tallinnas NuNordikus ja Eesti Disaini Majas, nende stuudio asub Tartus. Kogu info on olemas koduleheküljel!

Fotod: Dotti

9_kelpman textile pleed

Kelpman Textile | www.marekelpman.eu

Mare Kelpman on tõeline tekstiilide võlur. Kelpman Textile on tema kaubamärk, mis väärtustab kvaliteetseid ja vastupidavaid kangaid, kohalikku materjali ning unikaalsust. Innovaatilised töövõtted koostöös aegade pikkuste traditsioonidega annavad Kelpmani tekstiilidele äratuntava omanäolisuse. Lisaks pleedidele nagu Liana plaid_dark grey ja Herbal_brown plaid on kollektsioonis ka mantleid ja salle. Enamus tooted on saadaval Kelpman Textile e-poes, samuti Tallinnas NuNordikus, Sfääri poes ja mujal (vaata kogu nimekirjas siit).

Fotod: Kelpman Textile

woolish pleed woolish pleed

Woolish | www.woolish.ee

Woolish on Eesti bränd, mis tegutseb juba neljandat põlve. Nende kollektsiooni kuulub lai valik erinevaid kudumeid: pleedid, padjad, kampsunid, mütsid jne. Klassikalised mustrid nagu palmik, pits ja romb, mahedad värvid ning 100% lambavillane lõng on nende peamised iseloomustajad. Vaata pleede nende e-poest. Samuti on Woolishi tooted müügil erinevates disainipoodides ning aeg-ajalt kerkib ka mõni nende pop-up pood (nende facebookis on kogu info olemas).

Photos: Woolish facebook

urbanara pleed urbanara pleed urbanara pleed urbanara pleed

Urbanara | www.urbanara.co.uk

Urbanara on algupäraselt Berliinist alustanud online-kaubamaja, millel on nüüdseks ka UK versioon. Märksõnadeks on traditsioon, naturaalsed materjalid, kvaliteetsus ja taskukohasus. Üks kõige populaarsem tootegrupp nende e-poes on villased pleedid; need on valmistatud Skandinaavias ja Uus-Meremaal. Imeilusad värvid, vägevad mustrid ja suurepärased materjalid: tumehall villane pleed Miramar, mustriline villane pleed Salla, pruun villane pleed Tahua ja tumepunane villane pleed on saadaval Urbanara e-poes.

Fotod: Urbanara

fine little day pleedfine little day pleed

Fine Little Day | www.finelittleday.com

Need kargelt graafilised pleedid on pärit Rootsist täpsemalt Göteburgist. Fine Little Day online-pood kasvas välja samanimelisest blogist, mis alustas aastal 2007.  Nende tooted on rõõmsameelsed, väljendusrikaste mustritega ja inspireeritud põhjamaisest loodusest, suurt rõhku pannakse kvaliteetsetele ja orgaanilistele materjalidele ja jätkusuutlikule disainile. Piltidel olevaid tekke on võimalik tellida e-poest: villane kolmnurk-nelinurkade mustriga pleed ja puuvillane tekike The Grid. Kogu tootevalik on väga kihvt, visake pilk peale!

Fotod: Fine Little Day

Milline on Sinu lemmik?

Tutvu ka Oot-Oot Stuudio diivanite ning tugitoolidega meie e-poes, mis võimaldavad Sul end mõnusasti pleedi sees kerra tõmmata.