GALERII: KODU EESTI DISAINILE

Avar kahetoaline südalinnakorter muutus sisearhitekt Elina Freimuthi käe all nooruslikuks ja värve täis koduks ning uhkeks areeniks kohalikule disainile.

Maitsekas ja kodumaine

13. korruse võrratu panoraamiga korterisse aitas maitseka üüripinna sisustada sisearhitekt Elina Freimuth. Rõõmustav on tõdeda, et omanikel on olnud soov panustada investeeringuna soetatud korterisse, kuhu ise esialgu elama minna ei plaanitagi. Pole ju sugugi tavaline, et üürikorterit kutsutakse kujundama professionaal.

«Anonüümsele inimesele kodu kujundamine ei tähenda seda, et tulemus peaks olema isikupäratu,» ütleb Elina Freimuth.

eesti_disain_03 sisearhitekt

eesti_disain_04 sisearhitekt

90 m2 suuruse korteri tubade paigutuse ja viimistluse kallale siiski ei mindud. Selleks polnud ka põhjust: põhiplaan toimis, mahukad panipaigad olid olemas nii esikus kui ka magamistoas, kasutatud materjalid kvaliteetsed. Eesmärgiks sai sisustuse abil luua ilus kodu ning tuua välja korteri moodne ja urbanistlik iseloom.

Teiseks ülesandeks, mille sisekujundaja endale seadis, oli kasutada võimalikult palju Eesti disaini: kas kodumaiste disainerite loomingu hulgas leidub kõik vajalik, mis ühes mugavas kodus olema peab? Tuleb tunnistada, et Kentmanni tänava korterisse on õnnestunud kokku koguda arvestatav ja kauni terviku moodustav hulk Eesti disaini!

eesti_disain_05 sisearhitekt

Killuke maskuliinsust

Hele ja valgusküllane ruum vajas sisearhitekti sõnul mõnda värviaktsenti. Selleks valiti köögitsooni tähistav must värv. «Musta tooni «maha müümine» klientidele on alati keeruline ülesanne,» muigab Elina. «Siin aga õigustab must värv ennast igati, liigendades hästi suurt tühja ruumi. Samuti lisab must interjööri maskuliinsust, sügavust ja tõsidust.»

Värvilaike on interjööris teisigi: samblaroheline Oot-Oot Studio mooduldiivan Mood ning salongist 4Room leitud punased tekstiilist lambikuplid. Marko Ala ja Joonas Torimi loodud mööblistuudiolt pärinevad veel TV-kapp Hosh ja tumba Frey.

Naturaalset puitu esindavad Toivo Raidmetsa söögilauatoolid John, Aap Piho söögi- ja diivanilaud (Warm North) ning kaubamärgi Hoog taaskasutatud papist ja pähklispoonist valmistatud peegel.

Oluline koht interjööris on tekstiilidel: siin leidub Annike Laigo põhjamaiselt rahulikke vaipu, stuudio Emma Leppermann diivanipatju (Merle Suurkaru seeria «Mine metsa») ning Mare Kelpmani sisustustekstiile. Sisearhitekti sõnul on tekstiilid ühed olulisemad elemendid interjööris, kuna viimased seovad ruumi ja sisustuse tervikuks kokku.

Kunst seintel pärineb samuti Eesti autoritelt. Magamistuppa valiti disainer Annike Laigo graafika «Tint», söögialua kõrvale efektne foto Peeter Lauritsalt ning elutuppa Martin Saare taies.

Eesti disainil ja kunstil on avaras interjööris ruumi esile tõusta ja silma paista. Veel toredam on kindlasti kõige selle keskel ka elada!

eesti_disain_01 sisearhitekteesti_disain_02 sisearhitekt

eesti_disain_06 sisearhitekt

eesti_disain_07 sisearhitekt

Tekst: Kersti Pikk

Fotod: Terje Ugandi