KAKS AASTAT VALMINUD ISADEPÄEVA KINGITUS

Joonase eriline isadepäeva kingitus: isa mootorratas sai uuesti elule. Oot-Oot Stuudio disainer Joonas Torim tegi oma isale üsna erilise isadepäeva kingituse. 99% ulatuses autentseks taastatud originaalselt 1954. aastast pärit mootorratta K-125M lugu on pöörane ja väärib jutustamist. 

Peagi 62 aasta vanuseks saava motika ostis Joonase vanaisa tuntud Eesti astronoomi Tartu tähetornis tegutsenud Hugo Raudsaare käest ning sellest sai tema esimene mootoriga liikumissvahend. Dokumendid näitavad, et seda esimest liiklusvahendit kasutas tollal nende noor pere aktiivselt 4-5 aastat (läbisõit ca 4 000 km).

K125-Oot-Oot_1 isadepäeva kingitus

K125-Oot-Oot_2 isadepäeva kingitus

Seejärel sai mootorratas Joonase isa ja tema venna huviobjektiks ja vajas pidevat putitamist. Paljud nooruspõlve põnevad retked ja meeldejäävad seiklused on nende jaoks seotud just selle sõidukiga. Aja ja elu muutudes jäi mootorratas aga aina rohkem tahaplaanile. Joonas leidis tsikli aastate eest garaaži tagumisest nurgast päris korraliku tolmukihi alt ja küllaltki nukrast seisust.

K125-Oot-Oot_4 isadepäeva kingitus

Teades, missugune tähendus on rattal isale ja vanaisale, tuli Joonasel suurepärane idee lasta see restaureerida originaalolukorda ning teha neile vapustav isadepäevaüllatus. Leidnud täieliku spetsialisti sellel alal, Kaarel Libe ettevõttest Phoenix Motorcycles, algas 2 aastat kestnud protsess, mis päädis möödunud pühapäeval toimunud isadepäeva ja kingituse üleandmisega.

K125-Oot-Oot_5 isadepäeva kingitus

Sobivate juppide hankimiseks külastati paljusid Eesti kollektsionääre ja mootorratta huvilisi, otsiti läbi kõikvõimalikud kuurialused ja nähti võimsaid angaare täis kraami nagu mootorid, tsiklid, autod ja kõik muu seonduv. Originaali taastamine õnnestus 99-protsendiliselt, mis on parim võimalik tulemus.

K125-Oot-Oot_6 isadepäeva kingitus“Toreda uunikumina jääb ta meenutama väikest lõiku meie pere noorusradadelt. Lausa üllatav, et vana motikas võib elustada 50 aastat tagasi toimunud sündmusi!” on Joonase vanaisa hämmastus suur.

Mõni asi jääb ajas muutumatuks, see on meeste armastus mootorite vastu. Rändobjektina põlvest põlve ühendab see 1954.aasta mootorratas isasid ja poegasid juba aastakümneid ning tänu Joonasele saab see rada jätkuda. Vahelduseks kiiresti muutuvale ja hektilisele tarbimisühiskonnale on igati värskendav hetkeks mõelda traditsioonidele ja ajatutele väärtustele ning veenduda selles, et need endiselt inimeste eludes olulisel kohal on.

K125-Oot-Oot_8 isadepäeva kingitusK125-Oot-Oot_9 isadepäeva kingitusK125-Oot-Oot_10 isadepäeva kingitusK125-Oot-Oot_11 isadepäeva kingitusK125-Oot-Oot_7bw isadepäeva kingitus

Pildid: Marko Ala

Tekst: Oot-Oot Stuudio