TUUDI RAUDTEEJAAM – PARAJALT HULLUMEELNE

Läänemaa lõunaosas asuv Tuudi raudteejaam on selle parajalt hullumeelse elamise asukoht. Leon Johansoni kavandi järgi 1930.aastal ehitatud traditsionalismi sugemetega funk stiilis jaamahoone on huvitav nii seest kui väljast. Askeetliku kujundusega põhihoonesse on kujundatud pöörane interjöör.

Väärikad puitaknad, renoveeritud täispuidust tahveluksed, algupärased puidust põrandad, lubikrohvi ja lubiliimvärvidega viimistletud seinad ning laed loovad ruumile naturaalse ja hubase fooni. Värvilised, mustrilised ja graafilised sisustusdetailid ning julged materjalide kooslused lisavad põnevust ja “hullust”.

TUUDI_CITY24_OOT_OOT_BLOG_5 raudteejaam_85A7928 raudteejaam

Tuudi jaamahoone sisemus on kui erinevate stiilide sulam; renessanslikku suursugusust esindavad Royal Nosta kahhelahi ning rohkete nikerdustega abilaud köögis, õrnalt talupoeglikku puitmööblit eesotsas riidekirstudega võib silmata pea igas ruumis.

TUUDI_CITY24_OOT_OOT_BLOG raudteejaam _85A7912 raudteejaam _85A8095 raudteejaam_85A7910 raudteejaam

Peenema vormiga vintage pärle 20.sajandist leiab erinevate kapikeste, laudade ja tugitoolide kujul, barbie’sid vedav veoauto söögitoas, plastikust torso magamistoas ning mitmed muud riiulitel asetsevad detailid sobituvad dadaismi ja postmodernistliku mõtteviisiga.

_85A7994 raudteejaam_85A8039 raudteejaamTUUDI_CITY24_OOT_OOT_BLOG raudteejaam_85A7856 raudteejaam

Fotod: Baltic Sotheby’s International Realty

 

Tutvu ka Oot-Oot Stuudio tootevalikuga e-poes või Tallinnas addressil Rävala puiestee 7 asuvas stuudios!