Oot-Oot / Stiilne korter Kalamajas / COSMO diivan, järi, interjör

SKANDINAAVIA STIILIS KORTER KALAMAJAS

Sisekujundaja Angelika Vehviljainen andis vanale Kalamaja korterile lihtsate nippidega Skandinaavia hingamise.

Angelika soov oli tuua korterisse valgust ja helgust . Korteri heledad pinnad on kui neutraalne foon, mille taustal iga mööblitükk aina rohkem särab ja paremini esile tuleb. Skandinaaviale omastest Heledatest toonidest läks käiku neutraalne valge. Kui valge on murtud juba kerge kollase või sinisega vastavalt soojemaks või külmemaks valgeks, muutub see kohe pretensioonikaks ja mööbli sobitamine pole enam nii lihtne. Neutraalse valgega muresid ei teki.

Plaan oli kasutada korteris ära võimalikult palju olemasolevat ja tuua välja selle Skandinaavia iseloomu. Esmase “puhastuse” käigus paljastusid esikus maalilised krohvipinnad. Seinad said peale kerge viimistluskihi, mis muudavad nad tolmu- ja pudenemisekindlaks. Selleks võib kasutada näiteks õlisid, mis sobivad haljale betooni ja krohvipinnale.

Oot-Oot / Stiilne Skandinaavia korter Kalamajas / COSMO diivan, järi, interjör

Oot-Oot / Stiilne Skandinaavia korter Kalamajas / krohv, betoon sein

Oot-Oot / Stiilne Skandinaavia korter Kalamajas

Oot-Oot / Stiilne Skandinaavia korter Kalamajas / COSMO diivanVannitoa sein on viimistletud tadelaktiga. See on Maroko krohv, mis sepetsiaalse kivi ja seebiga viimistledes kivistub ja veekindlaks muutub. Vannitoa seina kumerus on originaal lahendus, seda ei ole süvistatud.

Oot-Oot / Stiilne Skandinaavia korter Kalamajas / esik
Oot-Oot / Stiilne Skandinaavia korter Kalamajas
Vanad metallist luugid vannitoas, wc-s ja koridoris on värvist puhastatud ja mati lakiga kaetud. Kuna köögipõrand oli väga viltu, tuli sealt põrandalauad üles võtta. Need, mis õnnestus tervelt kätte saada, sai ära kasutada wc põrandal. Seal oli enne kapp ja põrand väga ebatasane.
Oot-Oot / Stiilne Skandinaavia korter Kalamajas
 
Oot-Oot / Stiilne Skandinaavia korter Kalamajas

Vannitoa peegel ja kapp on pärit Oot-Oot Vintage valikust. Samuti tikkjalgadel kummut ja hoogne diivanilaud. Sohvana võttis koha sisse Oot-Oot’i diivan COSMO. Hall villane kangas mõjub naturaalse ja ehedana. Värvi saab hiljem lisada patjadega vastavalt meeleolule. Eraldiseisev jalatugi annab paindlikkust. Vajadusel saavad seal istuda kuni kaks külalist,  järmisel hetkel on aga hea jalatugi kohe võtta. Laevalgustid magamistoas ja söögilaua kohal pärinevad Home Art kauplusest.

 

Oot-Oot / Stiilne Skandinaavia korter Kalamajas / köök

Oot-Oot / Stiilne Skandinaavia korter Kalamajas / COSMO diivan

Oot-Oot / Stiilne Skandinaavia korter Kalamajas

Oot-Oot / Stiilne Skandinaavia korter Kalamajas

Angelika nõuanne hakkajale kodukujundajale:

“Kui tegemist on vana ehitisega, ei tasu kõike kohe välja lõhkuda. Vaid enne puhastada liigsest mürast, ehk siis eemaldada soovimatud seinad, panipaigad, alla toodud laed, avada kinni ehitatud niššid jne. Seejärel värske pilguga vaadata, mida tasub säilitada ja eksponeerida. Nagu antud korteri puhul, kipsseinte alt välja tulnud kiviseinad, mis said vabakäega krohvitud, et lisada valgetele pindadele struktuuri. Samuti 30-ndatest pärit radiaatorid, õhutusluugid ja osaliselt põrand. Kontrastid ja vastandid lisavad karakterit ja iseloomu.

Kujundus: Angelika Vehvlijainen
Fotod: Tõnu Tunnel

 

2 replies

Comments are closed.