EBATAVALINE VINTAGE KORTER

Teatri Cabaret Rhizome direktor Johannes Veski on tegelenud ainult ebatavaliste ja vintage asjadega, mis on oma ajast alati sammu ees. Ka aasta eest valminud kodu sisustades ei mõelnud ta hetkekski sellele, et tabab täpselt aasta 2014 sisustustrende.

Kinnisvaraportaalist leitud korter Tallinna kesklinna vanas kivimajas oli see õige esimesest silmapilgust. Tol hetkel oli korter tühi, suveks laokile jäänud ruum, mille juures võlus Johannest selle ebaharilik ruumiplaan – korter on läbi kahe korruse – ja vähem tollane viimistlus ning sisustus.

Kivi, metall, puit
Need materjalid on sisustusmaailmas olnud hinnatud juba mitu aastat ning eksponeeritud ka Johannese kodus.
Kui seni on domineerinud minimalistlikud valged silikaatseinad, siis nüüd on suund pehmematele toonidele  –  just sellistele, nagu näha selles korteris.

Avatud köögiga elutoa ühes seinas on välja puhastatud vanad kivid, säilinud on laudpõrand ning roostevabast terasest köök mõjub nii pisut industraailselt kui ülimalt professionaalselt. Selle väljanägemist lihvis Johannes ise plaatides kappide sisu malaelauamustriliseks mustvalgete keraamiliste plaatidega.

Elutuba ja magamistuba lahutava klaasplokkidest seina ladus korteri peremees ise. Muidu kasutas ta korteri remontimisel töömehe abi. Ehk nagu ta ise ütles: igavamad tööd lasi teha ehitusmehel.

_OMK4668Ei ühtegi uut asja
Vintage mööbli kasutamine on jätkuvalt populaarne. Seda leiab nii interjööridest, mille loomisel on eelarve piiriks olnud taevas ning ka hipsterite kodudest, kelle eelarve on moodustanud pealehakkamine, fantaasia ja pereliikmetelt-sõpradelt kokku kogutud ülearused asjad.

“Mu vanematel oli metsikult mööblit üle, neil on suur maja, kus ühel korrusel on kindlasti mitu suurt mööblikomplekti,” avaldas Johannes oma “sisustussalongi” aadressi. Diivan on siiski ostetud  ühelt vintage mööbli müüjalt.

Otse metsast
Kõikvõimalike loodusest pärit elementide kasutamine – öökullidkujudest riiulil kuni seenemustriliste tapeetideni – on selle aasta üks kuumematest sisustustrendidest.
Johannes oma kodu sisustades sellele tegelikult ei mõelnud – karupea on pärit tema vanemate aardelaegast meenutavast kodust, pisikese hundipea söögilaua kohal seinal kinkisid sõbrad ning esikus külalisi tervitava loomanäoga riidenagi autor on Johannese kunstnikust õde Maria Kalm, kelle kaubamärgiks on Härra Aprill, mille kollektsioonist leiab sarnaseid lõbusaid sisustusaksessuaare veelgi.

Fotod: Katrin Nõmküla

vintage 1 vintage 2 vintage 3 vintage 4 vintage 5 vintage 6 vintage 7 vintage 8 vintage 9 vintage 9

vintage 10 vintage 11

Tutvu Oot-Oot Stuudio tootevalikuga meie e-poes!