SISUSTUS KUI MUST-VALGE FILM

Kodu sisustus Helsingis justkui kaader must-valgest filmist. Alates heledatest puitpõrandatest ja valgetest seintest kuni hallikarva mööbli ning musta värvi sisustus-elementideni demonstreerib Maiju Lagerstedti kodu Helsingis õrnalt põhjamaist värvipalletti. Võidutsevad rahulikud ja puhtad valgest-hallini ning hallist-mustani toonid. Oot-Oot Stuudio tegi Maijuga intervjuu, et saada teada, mis peitub selle monokroomse interjööri taga. Head lugemist! 

Kelle kodu see on? Kas ja kuidas on see interjöör Sinu ja su perekonna nägu?

See on minu, Maiju, mu abikaasa Misha ja meie väikse poja Lenni kodu. Minu igapäevane töö on seotud turunduse ja kommunikatsiooni valdkonnaga, tööpäevad on enamasti kiired ja pinevad. Kodu on koht, kus saan lõõgastuda ja veeta kvaliteetaega oma perekonna seltsis. Vabal ajal kirjutan blogi Lagerma.fi , mis on hea võimalus igapäevasest rutiinist kõrvale põigata. Ma naudin uute kodusisustus- ja DIY-projektide väljamõtlemist ning ülesjoonistamist. Olen olemuselt unistaja ja seetõttu on tihti ideid rohkem kui aega, et neid kõiki teostada. Sisekujundus on minu kirg, kuid praegu tegelen sellega pigem hobikorras. Unistan sellest, et saaksin interjööride kujundamise ühendada oma turundusalaste teadmistega ning igapäevase tööga. Nii mina kui mu abikaasa naudime head toitu ja küpsetamist ning see on põhjuseks, miks sai kodu tegemise käigus suurt rõhku pööratud just köögi sisustusele ja funktsionaal-susele. Lagerma-blogi keskendub peamiselt interjöörile ning disainile, kuid aeg-ajalt satuvad sinna ka mõned retseptid ning toredad tegemised meie pere igapäevaelust.

olohuone lagerma sisustuskeittio_1 sisustus  keittio_3 sisustuskeittio_ sisustus

Kuidas teadsite, et just sellest korterist saab teie kodu?

Leidsime korteri kolme aasta eest. Kuigi see oli kohutavas seisus, saime esimesest silmapilgust aru, et tegemist on õige kohaga ning nägime selles ruumis potentsiaali kujuneda meie koduks. Korteri süda on suur keskne sein, mille eripäraks on imeilus akendega ääristatud uks. See on peaaegu ainuke asi, mille algupärasest ruumist säilitasime, kõik muu on üles ehitatud nullist. Meie kodu paikneb Helsiniki staadioni vastas ning see on üks põhjuseid, miks meile see koht väga meeldis. Vaade olümpiastaadioni tornile on väga muljetavaldav.

Ikkunan_kym_ sisustusolohuone lagerma_ sisustus  kukat lagerma sisustus

Mis on olnud inspiratsiooniks sellise kodu loomisel?

Kogu interjöör on meie endi disainitud ning loodud, eriti suure panuse ehitamisele andis mu abikaasa, minu roll oli peamiselt kujundamine ning disainimine. Inspiratsiooni leidsin nii veebikeskkonnast Pinterest kui ka sisustus-ajakirjadest. Eriti meeldib mulle käia uusi ideid ammutamas avalikus ruumis alates hotellidest ja restoranidest kuni väikeste disainipoodide ja salongideni välja. Interjööris meeldib mulle kõrvutada vintage-mööblit ja -detaile kaasaaegse disainiga, kuid tulemus peab alati olema pigem lihtne, stiilipuhas ja sundimatu.

makuuhuone1 sisustusmakuuhuone kapea sisustus  eteinen1 sisustus

Tõeline skandinaavlane interjööride seas, kes on olemuselt lihtne, kuid peidab endas põnevat kihilisust. Mahe kooslus tekstiilidest, graafikast, mööblist ning paljudest muudest sisustuselementidest loob õrna ning omamoodi uneleva kodu, mis soosib puhkamist, rahulikkust ning muretut olemist. Vaadake kindlasti ka Maiju blogi Lagerma.fi , et saada inspiratsiooni sisutusvaldkonnas, saada teada temast, ta perest ning nende tegemistest.

Fotod: Riikka Kantinkoski

Vastas: Maiju Lagerstedt, www.lagerma.fi

Intervjueeris: Oot-Oot Studio