KADRIORU KORTERMAJA INSPIREERIV UUESTISÜND

Tallinnas laialt levinud üürimaja, nn Lenderi maja, oli eelmise sajandi algul üks populaarsemaid ehitusprojekte. Selliseid rajati ka palju Kadriorgu. Just seal asub ka meie loo peategelane, mis on tänu Nordic Way büroole uue hingamise saanud!

Nordic Way sisearhitekt, Angelika Vaht, näib inimene, kelle suur kirg on just vanadele korteritele ja majadele uue võimaluse andmine. See ei ole esimene kord, kui väärikas eas elamispinnad on tema käte all uue elu saanud. Angelikal on hea tunnetus, kuidas uut sobitada vanaga ja sealjuures võimalikult palju olemas olevat ja ehedat säilitades.

Väärikas materjalikasutus loob hubase ja kvaliteetse kodu tunde. Naturaalsete krohvide, värvide ja põrandate kasutamine mõjub põhjamaiselt ja keskkonnateadlikult. Julged puidupinnad tasakaalustavad kivi ja krohvi ning toovad ruumi soojust. Materjali kontrastide vahel tekib harmoonia, kus erinevad elemendid üksteist täiendavad.

Detailid on Angelika kujundustöödes äärmiselt hoolikalt läbi mõeldud. Näiteks pistikupesad on selles Kadrioru kortermajas mitte lihtsalt vanamoeliselt ümarad vaid bakeliidist. See nn ajalooline plastik on huvitav materjal, mille pind peegeldab valgust hoopis teisiti, kui tänapäevased plastikud. Üks väike detail, aga valustite sisselülitamine ja pistikupesade kasutamine on siin kogemus omaette.

Kui tavapäraselt ei ole Lenderi majades pööningud kasutusel muuks, kui ebavajaliku kola hoidmiseks, siis antud renoveerimise puhul on nii ärkel kui soklikorrus liidetud täisväärtusliku eluruumiga. Magamistoad, aurusaunad ja vannutoad on leidnud omale koha nendel pindadel. Ka rõdud ei ole originaalprojekt, vaid on osavalt sulandatud hoone arhitektuuriga, mõjudes nüüd selle loomuliku osana.

Miks peaks eelistama renoveeritud puumaja uusarendusele? Kui esteetiline aspekt ja ajaloohõng kõrvale jätta, siis kindlasti on sellise hoone suureks plussiks puumajale omane mõnus mikrokliima. Eriti, kui puitseinad on krohvitud hingava ja õhuniiskust reguleeriva lubikrohviga, nagu selles majas. Samuti on eeskujulikult reonveeritud ajaloolistes hoonetes kõik tänapäevased mugavused ja kaasaegne energiatõhusus.

Nordic Way projektidega saab tutuvuda nende veebis www.nordicway.ee ja kindlasti tasub silma peal hoida ka nende inspireerival Instagrammil @nordicwayinteriors