KUIDAS SÜNDIS UUS DIIVAN POCO? – KÜSIMUSTELE VASTAB DISAINER JOONAS TORIM

 

 

Millest saite loomisel inspiratsiooni? 

Me saime tegelikult inspiratsiooni otse meie klientidelt. Kuna oleme disainerid, siis keegi meist on alati salongis kohal, kuulates klientide soove ja mõtteid ning jälgides, mis neile meeldib ja mis mitte. Hiljuti märkasime, et paljud kliendid otsivad ümarate vormidega diivanit, mis oleks pehme ja mugav, aga mis oleks ka õhuline. Diivan POCO mõte hakkas idanema tänu meie toredatele klientidele.

 

Diivan POCO 295 CHL Parem

 

Kirjelda disaini lähteülesannet.

Klientide soovidele vastu tulles hakkasime välja töötama uut ümarate vormidega diivanit. Meie eesmärk oli luua diivan, millel on piisavalt suur istumissügavus, ja mugav istumine ning mis sobiks ideaalselt filmide vaatamiseks, raamatute lugemiseks või lihtsalt lõõgastumiseks. Lisaks soovisime, et diivan oleks visuaalselt atraktiivne – ümar, kuid samas elegantne ja õhuline. Kõige olulisem oli selle disainimise juures see, et diivan ei tunduks ruumis liiga kobakas ja raske.  Et tagada diivani vastupidavus ja pehmus, on istmepatjades vedruplokid.

 

Mis oli diivani arendamisel kõige suurem väljakutse?

Sageli on saledate raamide loomine keerulisem, kuna lisaks ilusa disaini loomisele peame tagama ka diivani vastupidavuse ja kvaliteedi. Kvaliteet on meile väga oluline – eesmärk on teha mööblit, mida saab oma lastele ja lastelastele edasi pärandada. POCO on ka 360 kraadi vaadeldav, mis tähendab seda, et diivani võib paigutada toa keskele ja ükski nurk sellest silma ei riiva. Oleme seda püüdnud teha kõigi oma diivanitega, aga POCO puhul on see eriti hästi välja tulnud ja diivan mõjub lausa skulptuurina. Sellega pidi igal sammul arvestama, et mitte mugavuse ja funktsionaalsuse poolelt järeleandmisi teha.

Diivan POCO 295 CHL Parem

 

Mis on sinu jaoks POCO diivani kõige tähtsamad omadused?

Disainisime POCO eesmärgiga luua ruumikas sohva mille esteetikas domineerivad ümarad vormid. Tulemus on vaadeldav 360 kraadi ja sobib hästi paigutamiseks nii seina äärde, kui ka keset tuba. POCO on piisavalt sügav, et sellel oleks ka mõnus lebotada ja lisaks on diivan kõrgetel jalgadel ja nii mahub sinna alla toimetama ka robottolmuimeja.

 

Kuidas tunda ära head disaini? 

Kvaliteet on kõige alus. Hea disain kätkeb endas mõlemat – nii funktsionaalsust kui ka ilu. Tihti on ilusate diivanite probleemiks see, et nad on ebamugavad. Või vastupidi – sohva on küll mugav aga ei näe hea välja. Hea disaini eelduseks ongi harmoonia heade proportsioonide ja funktsionaalsuse vahel. Head diivan peab olema ilus vaadata, mugav istuda ja kestev!

 

POCO on diivan, kus saavad kokku esteetika ja mugavus. Sellel on puhas ja skandinaavialik disainikeel, läbimõeldud detailid ning pehmed istme- ja seljapadjad. POCO saadaval erinevates mõõtudes ja ka nurgadiivanina. Tutvu POCO kollektsiooniga Oot-Oot Stuudio Tallinna salongis, aadressil Rävala 7 või e-poest – www.oot-oot.com.