KUIDAS VALIDA TUGITOOLI?

 

Kuidas ära tunda kvaliteetne ja ergonoomiline diivan? Milline mööblikangas on hästi puhastatav? Mida jälgida mööblikanga valimisel? Kuidas tugitooli valides teha kõige kestvamat valikut? Nendele ja paljudele teistele küsimustele saab vastuse allolevas postituses.

 

Mille jaoks otsid? Funktsiooni küsimus. 

Tugitooli valimisel tuleks alustada küsimusest, et kuhu ja mille jaoks tooli vaja on. Kui otsite tugitooli näiteks lugemisnurka, käsitööga tegelemiseks või hoopis sülearvutiga töötamiseks, siis peaks kindlasti esmalt mõtlema ergonoomika peale. Sel juhul sobiks pigem kõrgema seljatoega tool, mille puhul on oluline ka kontrollida, et selg oleks hästi toetatud ja käetoed mugaval kõrgusel.

Kui otsite tugitooli lisaistekohaks elutuppa, siis võib tool olla nii kõrge kui madala seljatoega. Madal seljatugi hoiab ruumi avarana ja on hea kui toole on kaks või rohkem. Kõrge seljatugi aitab aga tuua ruumi uut rütmi ja selle diivanist erinev istumisasend pakub head  vaheldust sohvale. See, et diivan ja tugitool oleks samast seeriast ei ole alati kõige olulisem. Tihti annab toale laheda ilme just diivanist erineva kujuga tugitoolide kasutamine. Ruumile erilise aktsendi andmiseks sobivad tugitoolid, mille vorm on skulpturaalsem ja erilisem.

BOHO on väga pehme ja mugav tugitool. Ruumikas BOHO on suure istumissügavusega. Istmepadja sees on pocket vedrud ja need annavad tugitoolile eriti mõnusa pehmuse. Lisaks aitavad need istmepatja kaitsta kiire äravajumise eest. See skulpturaalne tugitool on hea lisand BOHO diivanile või hubasust lisav tugitool magamistuppa. Suureks plussiks on  tugitooli disain, nimelt on BOHO tugitool 360 kraadi vaadeldav.

 

Ergonoomika

Tugitoolid on erineva ergonoomikaga ja selleks, et leida omale sobiv, tuleb selgeks teha, et kas eelistad midagi pehmemat või jäigemat. Suure istumissügavusega tugitooli, et mõnusalt lebotada või püstisema istumisega tugitooli. Nii verdude kui porolooniga pehmendatud tugitoolid väga erineva tunnetusega. Ei saa väita, et üks on parem kui teine, vaid tuleb lihtsalt proovida ja leida endale meeldivaim. Mugavatel tugitoolidel on üldiselt istumise osa veidi seljatoe poole kaldu. Kalle on küll väike, aga tunnetuse vahe on väga suur. Samuti on heal tugitoolil korralik alaselja toestus.

Ergonoomika on teadus. Iga inimene on erinev ja samuti on erinevad ka inimeste istumisharjumused ja ootused mugavusele. Mõnele sobib jäik ja hästi selga toetav tool, teisele jälle võimalikult pehme. Seepärast on hea võimalikult palju erinevaid tugitoole läbi istuda ja leida omale parim lahendus.

 

Eriti hea ergonoomikaga on Oot-Oot Stuudio VOOG tugitool ja järi.  Seljatugi on disainitud nii, et see toetaks selga ja pead täpselt õigetest kohtadest. Tugitooli raam on konstrueeritud metallist ja toodetud vormivalu tehnoloogial. Sama tehnoloogiat kasutatakse näiteks lennuki- ja rongiistmete valmistamisel, kus istmed ei tohi ära vajuda ka 10 aasta jooksul. Kodukasutuse intensiivsuse juures kestab selline lahendus aastakümneid. Tugitool on saadaval ka metalljalgadega.

 

Mööblikangad

Head mööblikangad on kõrge kulumiskindlusega, mustust hülgavad, hästi puhastatavad ning keskkonnasõbralikud. OEKO-TEX® ja EU Ecolabel sertifikaadiga kangad tagavad, et need oleksid testitud, ohtlike kemikaalide vabad ning toodetud inimesele ja loodusele sõbralikel tingimustel. Kanga valimisel tasub jälgida selle koostist ja kuluvusnäitajat (Martindale test), mis võiks ka kodukasutuses olla vähemalt 35000. Kõige õrnemad on puuvillased kangad, topiliseks lähevad pigem segu ja akrüülkangad. Mida tekstuursem on kangas, seda raskem on seda puhastada. Kõige kergemini hooldatavad ja vastupidavamad on aga polüesterkangad. Oot-Oot Stuudios saab konsulteerida disaineritega, kes omavad igapäevast praktikat ja oskavad kangavalikut juhendada. Nii saab arvesse võtta elustiili, lemmikloomi, väikeseid lapsi ja sobivuse ruumikujundusega.

 

FLOYD tugitool on heaks lisandiks FLOYD diivanile. Tugitool on suure istumissügavusega ja sellel saab end mõnusalt kerra tõmmata.

 

Kvaliteet ja materjalid

Tugitool kestab, kui selle raam on valmistatud metallist, või täispuidust ja vineerist. Saepuruplaat ei ole parim valik tugitooli konstruktsioonides. Väga oluline on, et kasutusel oleks vastupidavad poroloonid, soovitatavalt HR-poroloonid (high resilience). Odavad poroloonid vajuvad ära juba paari aastaga. Kvaliteetsed lähevad küll veidi pehmemaks, kuid hoiavad oma vormi aastaid. Kindlasti peaks istmepadjad toetuma metallist sik-sak vedrudele, mitte kummipaeladele, mis välja venivad.

Tugitool VOOG ja järi metalljalgadega.

 

Kestev toode on keskkonnasõbralikum

Tugitool peab olema mugav istuda, ilus vaadata ja mis kõige tähtsam – tugitool peab olema kestev. Mida pikem on toote eluiga, seda rohelisem see on. Kui toote eluiga on pikem, peab tootmisprotsessi kordama harvem. Nii säästame energiat, materjali, kütust ja aega, mis kulub nii tootmisele kui uute tooli leidmisele. Tugitooli teeb kestvaks hea konstruktsioon ja kvaliteetsed materjalid, kuid väga oluline on ka selle disain ja erilisus. Odavast materjalist anonüümset mööblit üldiselt ei taastata ja nii rändab see peagi lihtsat jäätmejaama. Erilisi ja kestvaid tooteid võib lausa mitu põlve edasi pärandada.

Oot-Oot Stuudio on kodumaine mööblifirma, mille eesmärk on luua kasutajasõbralikku ja kestvat mööblit. Stuudio diivanid, tugitoolid ja voodid on nii disainitud kui ka toodetud Eestis. Tule tutvu laiema kanga- ja mööblivalikuga Oot-Oot Stuudio Tallinna salongis, aadressil Rävala 7, või vaata e-poest.

Tutvu toodetega SIIN!

Instagram: @ootootstudio