KÜLAS DISAINERIL RISTOMATTI RATIA

Ühel suvisel päeval pakkisime oma kohvrid ja sõitsime Soome. Täpsemalt Helsingisse, kus külastasime disainerit Ristomatti Ratia.

Ristomatti Ratia on disainerina tegutsenud juba üle neljakümne aasta. Selle aja jooksul on valminud nii mõnedki disainiklassikasse kuuluvad tooted. Ristomatti ema, Armi Ratia, on aga maailmakuulsa Soome brändi Marimekko asutaja.

Helsingis külastasime Ratia disainistuudiot, kus Ristomatti tutvustas meile oma loodud tooteid. Tema suur kirg on olnud klaas. Kaunied vaase paljudes eri värvides leidus kõikjal riiulites. Ristomatti enda üheks lemmik disainiks on 70nendatel loodud Palaset riiulisüsteem, mis oli omas ajas väga innovaatliline.  Hiljuti sai Ristomatti Ratia ka Soome kaubandus-tööstuskojalt teenetemärgi.

Helsinki_visit_01 Ristomatti Ratia

Helsinki_visit_06 Ristomatti Ratia

Helsinki_visit_03 Ristomatti Ratia

Helsinki_visit_04 Ristomatti Ratia

Helsinki_visit_07 Ristomatti Ratia

Külastasime ka Ristomatti kodu, mis nägi välja nagu üks tõeline disaineri kodu peaks välja nägema. Le Corbusieri disainitud pehme mööbel, seinad täis kunsti ja riiulite viisi inspireerivat kirjandust. Seda kooslust rikastasime veelgi, kinkides Ristomattile meie enda, easyLIGHT, valgusti.

 Ristomatti Ratia Helsinki_visit_09 Ristomatti Ratia

Tutvu Ristomatti disainiga siin:

www.ratia.com

www.ratiashop.com